Slavný kouzelník Harry Houdini

kouzelník
Světoznámý kouzelník Harry Houdini
kouzelník
Světoznámý kouzelník Harry Houdini

Ostatní kouzelníci ho označovali přívlastkem „eskapádní umělec“ a přezdívkou „král pout“. Tento titul si vysloužil díky předvádění úniků z různých pout, zamčených klecí, beden, konví nebo skříní, svěracích kazajek a sešitých pytlů. Svou kousky předváděl stejně tak na suchu jako ve vodě. Byl známý pro překonávání všech stanovených latěk, které byly v oboru eskapád doposud předvedené.

Slavné triky

Mezi jeho památné kousky určitě patří únik z Washingtonské státní věznice. Kouzelník se nechal zavřít do neproniknutelné cely smrti, která má mnohé zabezpečovací prvky. Krátce potom jak dozorci opustili celu, však stál přede dveřmi.

Mnohý se jméno Houdini spojuje s konví na mléko a svěrací kazajkou, ze které se rovněž dokázal vysvobodit. Rovněž se ponořil do sudu s pivem. Tento trik dokonce opakoval na mnoho způsobů. Jeho odvaha a velká fantazie vedla k tomu, že se mnoho následovníků snažilo jeho kousky napodobovat. Dokonce jeho největší obdivovatelé pozměnili jeho triky tak, aby byly zajímavější. Mezi jeho známé počiny patří zavření do skleněné závěsné kupole v Pittsburghu, do balíku ve výšce desátého poschodí v Detroitu, kde byl navíc spoutaný do pout a zámků. Plánoval i nebezpečné pochování za živa, které už ale nestihl.

Chytání podvodníků a filmová kariéra

Kouzelník však ovládal i ostatní obory moderní magie, rovněž vystupoval jako iluzionista a jeho oblíbenou činností bylo vyvracet triky spiritistů. V časech Harry Houdiniho se velmi rozmohlo původní vyhánění duchů a zlých energií z domácností. Houdini díky znalostem moderní magie odhalil více než sto původních triků.

kouzelník
Kouzelník Harry Houdini a jeden z jeho nejznámějších triků, které předváděl

Houdiniho velkým snem bylo stát se filmovou hvězdou. Proto se pokoušel prosadit ve filmu a v roce 1901 dokonce předváděl své triky ve filmovém zpracování. I přes to, že založil svou vlastní filmovou společnost, aby měl vše ulehčeno, jeho herecká kariéra zůstala zapomenuta.

Houdini rovněž přednášel na univerzitách. Před vystoupením na univerzitě v Montrealu přišli do jeho šatny dva studenti, kteří chtěli otestovat jeho tvrzení, že vydrží jakoukoliv ránu do břicha. Houdini se tím chlubil, ale jak se nakonec ukázalo, opak byl pravdou. Jeden ze studentů, Gordon Whitehead, ho udeřil do břicha. Avšak Houdini nebyl připraven a tudíž nemohl zareagovat. Navzdory velkým bolestem odprezentoval dvě experimentální přednášky. Po jejich ukončení byl však hospitalizován a operován kvůli prasknutému apendixu. Dva dny po operaci však umřel a takto skončila éra jednoho slavného kouzelníka a iluzionisty.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď